Biblioteki od-nowa

Szanowni Państwo,

zapraszamy do współtworzenia bloga Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Dla mniej wtajemniczonych przypominamy, że:

Blog (ang. web log – dziennik sieciowy) – rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Blogi umożliwiają archiwizację oraz kategoryzację i tagowanie wpisów, a także komentowanie notatek przez czytelników danego dziennika sieciowego. Od innych stron internetowych blogi odróżnia bardziej personalny charakter treści: częściej stosowana jest narracja pierwszoosobowa, a fakty nierzadko przeplatają się z opiniami autora. Ponadto można spotkać się z definicją bloga jako sposobu komunikacji. Blogi zawierają osobiste przemyślenia, uwagi, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) – przedstawiają w ten sposób światopogląd autora.(definicja  wg. Wikipedii)

Celem, który chcemy osiągnąć prowadząc blog biblioteczny, jest chęć wywołania jeszcze większego zainteresowania sprawami Biblioteki Uniwersyteckiej – zarówno jej zbiorami jak i codzienną działalnością – wśród naszych użytkowników, ale również nas samych..

Blog w tej chwili posiada kilka zakładek, których ilość będzie  można rozszerzać lub zmieniać. Są to: Dzieje  się (aktualności); Nowości książkowe (polecane i przeczytane książki); O zbiorach (zbiory BU); Na półce zwrotów ( przeczytane, odkryte, znalezione, ciekawe, godne polecenia – varia); Polecamy w Poznaniu (zachęta do udziału w życiu kulturalnym Poznania. 

Zachęcamy bardzo do dzielenia się Państwa wiedzą, również chwalenia swoimi osiągnięciami i osobistą aktywnością. Teksty powinny być krótkie i zawierać własne przemyślenia i ocenę. Zapraszamy serdecznie do współpracy bibliotekarzy, studentów bibliotekoznawstwa UAM oraz wszystkie osoby zainteresowane kulturą książki i informacji.

Osobą odpowiedzialną za prowadzenie bloga jest  Żaneta Szerksznis i do niej należy kierować wszystkie materiały i uwagi  blog@amu.edu.pl  lub  szerzan@amu.edu.pl 

Pozdrawiamy i oczekujemy na pierwsze teksty. 

Żaneta Szerksznis, Krystyna Jazdon

 

Dodaj komentarz